Autor Wątek: HTC przędzie coraz gorzej. Smartfonowy biznes ciągle w dół  (Przeczytany 79 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

..::BaNdZiOr::..

• Administrator
  • Zapaleniec

• *
  • www.ps4-hack.cba.pl
  • 1401
  • Reputacja
    +66/-3
  • Tekst osobisty
    We Are The Anonymous
    • PS4-HACK
HTC przędzie coraz gorzej. Smartfonowy biznes ciągle w dół
« dnia: Sierpień 13, 2018, Pon 23:01 »

Jakiś czas temu pisałem, że smartfonowy dział Sony ma się coraz gorzej i powoli umiera. Z HTC jest jeszcze gorzej. Firma od dawna toczy się dół, próbując odwrócić fatalną passę. Ale z roku na rok jest coraz gorzej.

HTC od paru lat notuje coraz gorsze wyniki. Firma co prawda chciałaby się odbić i wrócić do czasów gdy miała ponad 10% smartfonowego rynku, ale to poza ich zasięgiem. Najnowszy raport finansowy pokazuje, jak głęboko w czarnej dziurze jest HTC.

Skonsolidowane przychody firmy spadły o 37% względem ostatniego kwartału i aż o 77% gdy porównamy je do tego samego okresu w 2017 roku. To najgorszy wynik w historii firmy od... 2003 roku. Łączny przychód HTC w tym roku zamyka się na razie w $544 milionach, co jest wynikiem gorszym o 54% w porównaniu do 2017 roku.

HTC zanotowało stratę netto 68 milionów dolarów w ostatnim kwartale i gdyby nie sprzedaż Google części firmy odpowiadającej za tworzenie sprzętu za 1,1 miliarda dolarów, z HTC byłoby jeszcze gorzej.

HTC ma twardy orzech do zgryzienia. Firma produkuje kolejne smartfony (ostatnio HTC U12+), ale nikt ich nie chce i nikt ich nie kupuje. HTC Vive ma co prawda 12% globalnego rynku VR, ale przychody z tego segmentu są za niskie, by firma mogłaby być zadowolona. HTC będzie musiało przejść głęboką restrukturyzację i liczyć, że to wystarczy. W przeciwnym razie - z rynku zniknie niegdyś duży gracz.

Źródło:
www.pssite.com

Tomek2202

• Amator

• *
  • 21
  • Reputacja
    +0/-0
Odp: HTC przędzie coraz gorzej. Smartfonowy biznes ciągle w dół
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2018, Śro 12:23 »
Ja zawsze miałem telefon od htc i teraz też mam i dopóki będą je robili zawsze wybiorę ich. Jak dla mnie najlepsza jakość i nakładka rewelacyjna, jakoś inne telefony mi nie lażą. Co chwilę czytam że upada i tak pewnie już od roku piszą a jakoś robią nowe telefony i mam nadzieję że jeszcze długo będą je produkować.

thenat17

• Administrator
  • Entuzjasta

• *
  • 730
  • Reputacja
    +30/-3
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2018, Śro 21:41 »
pracuje w sprzedaży agd/rtv/it itp ... o htc nawet nikt nie pyta  :o

reCode

• Amator

• *
  • 19
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2018, Śro 22:40 »
Bo HTC już dawno umarło, to co zostało to odruchy pośmiertne... Bo dla kogo teraz jest HTC? Dla ludzi chcących flagowca? Raczej nie. Prestiż? Tutaj Apple. Tani telefon? Tutaj chińczyki. HTC nie ma teraz w ofercie nic co mogłoby zainteresować potencjalnego nabywcę...

Tomek2202

• Amator

• *
  • 21
  • Reputacja
    +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2018, Czw 09:06 »
HTC jest dla ludzi którzy cenią sobie bardzo dobre wykonanie telefonu i bardzo dobrze zoptymalizowany system. Ja mam już 6 telefon od htc i nigdy nie miałem z nim problemu ale fakt marketing mają fatalny i dlatego tak kiepsko wypadają.

grzech1991

• Amator

• *
  • 28
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2018, Czw 14:17 »
Jak chcesz dobrze zoptymalizowany system i dobre wykonanie to kupujesz apple.

HTC nie dostawało praktycznie nigdy aktualizacji, słaba aplikacja sms o ograniczonych możliwościach.

Tomek2202

• Amator

• *
  • 21
  • Reputacja
    +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2018, Pią 07:59 »
Ciekawe że w tym tygodniu dostałem aktualizacje systemu i to nie pierwszą i za jakiś czas dostane najnowszego androida więc nie gadaj bzdur że nie dostaje aktualizacji. Nie chce apple nie dla mnie ten system a poza tym cena to lekko mówiąc przegięcie wystarczy spojrzeć na najnowsze które się pojawiły w tym tygodniu, za tą cenę to mam wypasionego laptopa na parę lat a nie na telefon który za rok będzie stary jak ktoś jest bogaty i nie ma co z pieniędzmi robić to niech kupuję apple ja szanuję moje ciężko zarobione pieniądze.

grzech1991

• Amator

• *
  • 28
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2018, Pią 16:12 »
Ty dostałeś, jakąś tam aktualizacje - czyli nakładki, a nie systemu.

"Za jakiś czas dostanę", no właśnie o to chodzi - może dostaniesz, może nie, może za jakiś czas. Opinia o słabych aktualizacjach HTC nie wzięła się znikąd :)

https://www.google.com/search?q=htc+brak+aktualizacji&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

Nie sugeruje Ci abyś apple kupował, ale tam jest dobrze zoptymalizowany system i dobrze wykonany telefon (a przynajmniej były, bo teraz to jest co najwyżej szafirowe szkło - TFU). Co do ceny, jeden sobie sprzeda s8 za 1000 zł po roku, a drugi iphone po 3 latach za 2000 zł - co kto woli. Ale w zakupie są droższe, tylko czy znacząco w porównaniu do s8? Bo o HTC trudno mówić aby ich telefony były znane, lubiane czy zaawansowane technologicznie. Nie oferują nic i nikt tego nie kupuje.

Jeszcze raz, zobacz ceny premiery s9 i note. Nie ma dużej różnicy przy apple, a za brak drastycznej straty wartości.

No i są modele typu iphone 7, które kupisz taniej niż swojego flagowca i nie utopisz kasy.

Tomek2202

• Amator

• *
  • 21
  • Reputacja
    +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2018, Pią 18:04 »
Dostałem aktualizacje systemu a nie nakładki wiem co mam i nie wciskaj mi jak nie wiesz co mam a najnowszy system na pewno dostanę bo to już jest zapowiedziane a wiedzę że ty jesteś fanem samsunga bo tylko go bierzesz pod uwagę przy porównaniu. Powiem ci tak sprawdź kto miał pierwszy podwójny aparat z tyłu, kto ma ściskane ramki i później się wypowiadaj że HTC nic nie wnosi.

grzech1991

• Amator

• *
  • 28
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2018, Pią 20:04 »
Dostałeś aktualizacje i zestawiasz "najnowszy system dostanę", no to dostaniesz, może kiedyś :) Na androidzie leżą aktualizacje, na HTC jeszcze bardziej. Może te flagowce starają się aktualizować i tyle.

Widzisz, mnie nazywasz fanboyem samsunga a ich ostatni telefon który miałem to galaxy S. Generalnie jestem antyfanem ich firmy, co znaczy tyle, że świetnie to świadczy o moim obiektywizmie.

Faktycznie, ściskany telefon, wiesz ilu producentów to naśladowało? Póki co nikt, a popatrz na notcha :) Firma jak pada, tak pada.

Samsung poniekąd króluje w flagowcach, na dodatek jest jedną z najbardziej zaawansowanych firm. Przykładem są chociażby wyświetlacze czy świetne aparaty (jakościowo). To jest dobry przykład aby porównać topowe firmy, z najnowszymi technologiami, a nie mizianie telefonu :D

Co dają te ściskane ramki? Odpalenie aplikacji od macania? Jeszcze raz powtórzę, nikt tego nawet kopiować nie chce, nawet w najtańszych telefonach Chińczycy :D

Podwójny aparat trudno nazwać rewolucyjnym z jakiegokolwiek powodu. To jest po prostu dołożenie drugiego obiektywu, który często ma ciemną przesłonę. Dorzuć do tego, że topowi producenci nawet nie chcieli się rzucić na to rozwiązanie. Kolejna sprawa, że trochę robisz strzał w stopę - pierwszą firmą która to wymyśliła i od niego odeszła to był samsung. Konkretnie model Samsung SCH-B710.

Fakt, mam taki aparat i korzystam. Strasznie zaciekle bronisz upadającej firmy :)

Tomek2202

• Amator

• *
  • 21
  • Reputacja
    +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2018, Sob 08:42 »
Ok nie będę się tutaj kłócił kto ma rację ja po prostu bardzo lubię telefony htc i póki będą je produkować zawsze będę je kupować. Ty wiesz swoje, taka jest twoja opinia i ok każdy może mieć swoje zdanie.

• Administrator
  • Zapaleniec

• *
  • www.ps4-hack.cba.pl
  • 1401
  • Reputacja
    +66/-3
  • Tekst osobisty
    We Are The Anonymous
    • PS4-HACK
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2018, Sob 12:25 »
Tak jak piszesz, kazdy lubi to co lubi.
Ja narazie pare przetestowalem i w sumie jak dla.mnie kazdy ma jakies wady i.zalety.
Wczesniej mialem samsunga S i w sumie placilo sie w cyuj kasy za 2 bajery wiecej.

grzech1991

• Amator

• *
  • 28
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2018, Sob 14:08 »
Czy ja wiem? Galaxy S nie był jakiś bardzo drogi - 800 zł nowy.

Gorzej, że na starcie miał wykastrowany ram, przez co działał fatalnie. I tak, każdy telefon ma jakieś wady - zgodzę się, chociaż już przerobiłem tyle marek (w tym 2xHTC, samsunga itd.), że swój typ już mam.

• Administrator
  • Zapaleniec

• *
  • www.ps4-hack.cba.pl
  • 1401
  • Reputacja
    +66/-3
  • Tekst osobisty
    We Are The Anonymous
    • PS4-HACK
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2018, Sob 18:32 »
800zl to.o jakiej S ty mowisz ja swoja bralem w abonamencie a tak poza to byla za 3000

grzech1991

• Amator

• *
  • 28
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2018, Nie 15:35 »
800zl to.o jakiej S ty mowisz ja swoja bralem w abonamencie a tak poza to byla za 3000
No o S samsung galaxy S...

https://komorkomania.pl/10724,galaxy-s-plus-poprawiony-pierwszy-galaxy-s

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk