Autor Wątek: Naprawa zmasakrowanego portu hdmi ps4 (uzupełnie zdjęcia)  (Przeczytany 148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sebekk91

• Amator

• *
  • 17
  • Reputacja
    +2/-0
Naprawa zmasakrowanego portu hdmi ps4 (uzupełnie zdjęcia)
« dnia: Październik 05, 2018, Pią 00:34 »
Cześć wszystkim!
Chciałem się pochwalić karkołomną pracą nad konsolą ps4 fat, którą kupiłem w celu naprawy.. miał być uszkodzony port hdmi ale takich rzeczy się nie spodziewałem... Nieudolna próba wylutowania starego gniazda skończyła się kompletnym wyrwaniem nie tylko padów ale i części ścieżek z pcb. Osoba próbująca naprawić wstawiła co prawda w grunt nowe gniazdo ale poddała się przy łączeniu z pcb poszczególnych ścieżek.

Ostatecznie naprawa jest udana w 80%
Pomijając względy estetyczne gniazdo jest prawie sprawne..
Czemu prawie?
Ponieważ mój TV wykrywa ją tylko w recovery, ale wzmocnienie amplitunera łapie rozdzielczości wykluczając 1080p na którym miga (1080i działa).
Czemu nie działa całkowicie mimo iż wszystkie połączenia bez zwarcia się zgadzają?
 nie wiem.. pcb jest lekko ponaginane przy gnieździe, być może poprzedni "mąter" przesadził z ciągnięciem starego portu i wewnątrz zerwał ścieżki...
może kable które podłączyłem dają za duży opór..
Moja robota została wykonana na tyle na ile mi pozwoliły materiały, być może jest ktoś kto zrobiłby to lepiej - ja i tak jestem zadowolony z efektu.
Co dalej z taką konsolą?
Pozostawię ją sobie do netflixa i starszych gier, bo przecież nie kupi nikt za godziwe pieniądze takiej "kaleki"

Podsumowując:
Niewiele osób jest na tyle pogrzanych żeby zabrać się za tak mozolną i precyzyjną robotę, wielu pewnie poszłoby na łatwiznę i wyrzuciło w pizdu.
P.S
Wymieniałem nawet układ panasonic aby wykluczyć jego uszkodzenie, sprawdziłem cewki/filtry (chyba że nie wystarczy miernikiem) ale nie na wszystkie pytania można przecież uzyskać odpowiedź. Choć jeszcze raz sprawdzę filtry ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2018, Pon 12:28 wysłana przez Sebekk91 »

..::BaNdZiOr::..

• Administrator
  • Zapaleniec

• *
  • www.ps4-hack.cba.pl
  • 1401
  • Reputacja
    +66/-3
  • Tekst osobisty
    We Are The Anonymous
    • PS4-HACK
Odp: Naprawa zmasakrowanego portu hdmi ps4 (uzupełnie zdjęcia)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2018, Pią 09:04 »
Brawo ty!

No coz jest wiele osob ktore próbują sami w domu zwykla luyownica za 10zl i suszarka i szarpia gniazdo, ktore pozniej ma taki efekt jak wyrwane sciezki.

Bez porzadnej stacji lutowniczej z airflow i podgrzewaczem wiele sie nie zrobi, Panasonica jak dla.mnie slusznie ze wymieniles bo przy probie podlaczenia takiego majstra mogl go spalic.

W razie co zawsze jest Spox ktory ma sprzet do naprawy bardziej uwalonych rzeczy.

Sebekk91

• Amator

• *
  • 17
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2018, Czw 23:38 »
Dodaje świeże info.  Był to problem połączenia kablem który nie jest miedziany, jego przewodniość elektryczna jest zbyt niska jak na czułe psoskie wymogi, pomogło skrócenie połączeń na kilku głównych pinach.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2018, Pią 18:09 wysłana przez Sebekk91 »

Sebekk91

• Amator

• *
  • 17
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2018, Sob 03:43 »
Info jeszcze świeższe. Przy testach prawdopodobnie zrobiło się zwarcie i coś sie spierpapdoliło- elektronika to zdradliwa kurła. W wolnym czasie spróbuje ustalić czy to panasonic padł czy inne gówno. Panasonica zmieniłem ale sprawdze starego w innej płycie. Jak działa to albo zasilanie hdmi albo apu jebło..
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2018, Nie 18:27 wysłana przez Sebekk91 »

..::BaNdZiOr::..

• Administrator
  • Zapaleniec

• *
  • www.ps4-hack.cba.pl
  • 1401
  • Reputacja
    +66/-3
  • Tekst osobisty
    We Are The Anonymous
    • PS4-HACK
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2018, Sob 10:05 »
Czyli konsola RIP

Sebekk91

• Amator

• *
  • 17
  • Reputacja
    +2/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2018, Sob 18:58 »
No jeszcze napięcia pomierze, porównam z inną płytą, zobacze czy wyjście z apu jest podobne w mV.

ps3stce

• Amator

• *
  • 30
  • Reputacja
    +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2018, Wto 10:31 »
Sebekk91, szacun wielki, naprawdę. Dla mnie to "czarna magia", a są ludzie którzy we własnym zakresie, z pasją potrafią robić takie cuda.
Podziwiam i trzymam kciuki, aby się udało sprawę doprowadzić do końca.